• Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
  • Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet
Honlap Archívum Ezeréves megyék vetélkedő
Ezeréves megyék vetélkedő PDF Nyomtat Email

logo_ezer

megyelogo

"Középkori utazás Veszprém vármegyében 1009-1552"

  

Az "Ezeréves megyék" jubileumi programsorozat keretében meghirdetett "Középkori utazás Veszprém vármegyében, 1009-1552" című történelmi vetélkedő a végéhez ért. A 99 általános iskolai csapat 3 fordulóban, míg a 28 középiskolai csapat 1 fordulóban mérte össze tudását.

A győztes általános iskolás csapat tagjai egyhetes lengyelországi, a győztes középiskolai csapat tagjai egyhetes erdélyi táborozáson vehetnek részt. 

Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2009. május 23-án, a Sólyban rendezendő megemlékezésen került sor.

  

Eredmények

 

Általános iskolások

 

1. helyezett:    Ajkay betyárok                        

Csapattagok:    Mózer Viktória, Nagy Eszter, Jagadits András, Unger Máté

Felkészítő:        Badicsné Matting Mária Magdolna

Iskola:              Fekete István - Vörösmarty Mihály Általános Iskola - Ajka

 

2. helyezett:    Megyerekek

Csapattagok:    Trexler Máté, Sőrés Anna, Dublecz Anett, Rosta Mátyás

Felkészítő:        Rimanóczi Erzsébet

Iskola:              Simonyi Zsigmond Általános Iskola - Veszprém

 

3. helyezett:    XXI. századi gyerekek a középkorban

Csapattagok:    Diénes Virág, Körmendi Attila, Parrag Ákos, Monostori Barbara

Felkészítő:        Diénes Melinda

Iskola:              Várnai Zseni Általános Iskola - Nagyvázsony

 

 

Középiskolások

 

1. helyezett:    Béla bá

Csapattagok:    Pintér Barbara, Tóth Ágota, Páter Dávid, Mihálykó András

Felkészítő:        Korbacsics Ildikó

Iskola:              Lovassy László Gimnázium - Veszprém

 

2. helyezett:    Eques et Femini Nobiles

Csapattagok:    Gáspár Petra, Koczka Jázmin, Nagy Norbert, Sándor András

Felkészítő:        Riba Erzsébet

Iskola:              Batsányi János Gimnázium és Kollégium - Tapolca

 

3. helyezett:    Veszprém Vitézei

Csapattagok:    Balogh Borbála, Kocsis Georgina, Marton Péter, Szabó Vivien

Felkészítő:        Riba Erzsébet

Iskola:              Batsányi János Gimnázium és Kollégium - Tapolca

 

A vetélkedőre beérkezett alkotásokat 2009. június 26-ig tekinthették meg a könyvtár Kisgalériájában.

 

Vetélkedő képekben 

 

Honlapunk a TÁMOP-3.2.4-08/1-2009-0017 számú pályázat támogatásával jött létre. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap (ESZA) társfinanszírozásával valósul meg.